پر بازدیدترین مطالب

هشدار نسبت به ولنگاری در فضای‌مجازی

استاد ناصر رفیعی در تفسیر سوره انبیاء:
 روزی پیامبر(ص)جوانی را دیدند که خود را در شن‌های داغ می‌غلطاند
از او پرسیدند که چرا چنین می‌کنی؟
او گفت صحنه گناهی فراهم شد و من وسوسه شدم به همین خاطر این کار را میکنم تا بگویم تویی که طاقت شن‌های داغ بیابان را نداری چگونه طاقت آتش جهنم را خواهی داشت،
پیامبر بسیار خوشحال شدند و فرمودند خدا به تو مباهات می‌کند.
اصحاب خود را جمع کردند و به آن جوان فرمودند برای اصحاب من دعا کن زیرا دعای تو مستجاب است.

 برخی مسئولین یا توجه ندارند و یا با توجه این کارها را می‌کنند زیرا بسیاری از سایت‌هایی که باید فیلتر باشد نیست و جوانان آزادانه در آن هستند.
اگر کاری از دست مسئولان بر می‌آید و نمی‌کنند والله در نزد خداوند مسئولند.

 من به جوانان توصیه می‌کنم که برای نرفتن در این فضاها #نذر کنید که اگر گناه کردید روزه بگیرید تا مانع از رفتن در این فضاها شود، شما تقوا دارید و شب قدر اشک می‌ریزید و بدانید که شهوت حرام #افسردگی می‌آورد و انسان را دچار رکود می کند.

 غرایضی که در وجود انسان است باید در جای خود فعال شود؛
غضب مال میدان جنگ است و نباید در خانه و برای زن و بچه باشد،
شهوت مال میدان ازدواج است نه میدان شهر و فضای مجازی
ین مشکلاتی که برای جوانان به وجود می‌آید همه برای باز بودن زمینه تحریک شهوات است.

خاطره استاد قرائتی از اولین آشنایی با سردار سلیمانی✍️همه رئیس جمهورها با هم بمیرند یک چنین تشییع جنازه‌ای می‌شود؟ یک چنین تشییع جنازه‌ای نمی‌شود. عزت دست خداست.  این تشییع جنازه چه چیزی درونش بود؟ پول بود، زور بود.  من خودم سلیمانی را نمی‌شناختم. سالها کار کرد و به احدی نگفت. ایشان بالاترین درجه را داشت، خواص او را نمی‌شناختند. من یک وقت دفتر آقا رفتم، کاری داشتم با آقای حجازی، آقای سردار سلیمانی را هم نمی‌شناختم، آنجا نشسته بود. به آقای حجازی گفتم: یک حرف خصوصی دارم، ایشان کیست که اینجا نشسته است؟ گفت: نمی‌شناسی؟ گفتم: نه، گفت: سردار سلیمانی است. گفتم: عه، اسمش را شنیده‌ام.
چند سال پیش چند نفر سردار سلیمانی را می‌شناختند؟ سه سال پیش چند نفر حججی را می‌شناختند؟ خدا خواسته باشد درست کند، یک شبه همه چیز عوض می‌شود. یک شبه بنی صدر سقوط می‌کند و یک شبه بهشتی بالا می‌رود. از دوازده بهمن تا ۲۲ بهمن این ده روز چه حوادثی رخ داد. ‌هیچ مرجع تقلیدی به اندازه امام خمینی عکسش چاپ نشد. شاه گفت: امام خمینی نه، خدا گفت: آره. زلیخا همه درها را بست که هیچکس نفهمد همه فهمیدند. با خدا ور نروید.اگر خودت را پاک کنی خدا می‌نویسد و خودت را بنویسی خدا پاک می‌کند.خیلی مهم است.
قرآن می‌فرماید: «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ‏ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا» رمز محبوب شدن ایمان و عمل صالح است. پس هرکس ایمانش بیشتر و عمل صالحش بیشتر محبوبیتش بیشتر است. این تشییع جنازه می‌گویند: هرچه وُّدش پررنگ باشد، معلوم می شود «آمنوا و عملوا الصالحات» ‌اش پررنگ بوده است.

امیرالمؤمنین(ع) در سخن بزرگان و دانشمندان

نویسیان (دانشمند مسیحی):
"اگر امام علی(ع) این خطیب با عظمت و این گوینده‌ی زبر دست، امروز در همین عصر بر منبر کوفه می‌نشست، شما می‌دیدید که مسجد کوفه با آن همه وسعت، از مردم مغرب زمین و دانشمندان جهان برای استفاده از دریای خروشان علم علی(ع) موج می‌زد."

دکتر بولس سلامه (ادیب و حقوق دان بزرگ مسیحی):
"علی(ع) به مقامی رسیده است که یک دانشمند او را ستاره درخشان آسمان علم و ادب می‌بیند، و یک نویسنده برجسته از شیوه نگارش او پیروی می‌کند، و یک فقیه همیشه بر تحقیقات و ابتکارات او تکیه دارد. علی(ع) در قضاوت‌های خود استثنایی قایل نمی‌شد و به طور مساوی آنچه را که شایسته بود حکم می‌کرد و تفاوتی میان ارباب و بنده نمی‌گذاشت."

لامنس (خاورشناس معروف بلژیکی):
"برای علی(ع) این بس که تمام اخبار و معارف اسلامی از او سرچشمه می‌گیرد. همه علما و دانشمندان اخبار و احادیث خود را برای اعتبار به او می‌رسانند. علمای اسلام از مخالف و موافق مفتخرند که گفتار خود را به علی(ع) مستند کنند؛ چه گفتار او حجیت قطعی داشت و او دروازه‌ی شهر علم بود."

خاطره شهدا شهید برونسی

«طرف با یک موتور گازی آمد جلوی در مسجد. سلام کرد. جوابش را با بی‌اعتنایی دادم. دستانش روغنی بود و سیاه. خواست موتور را همان جلو ببندد به یک ستون، نگذاشتم.
گفتم: اینجا نمیشه ببندی عمو. با نگرانی ساعتم را نگاه کردم. دوباره خیره شدم به سر کوچه. سه، چهار دقیقه گذشت و باز هم خبری نشد. پیش خودم گفتم:
مردم رو دیگه بیشتر از این نمیشه نگه داشت؛ خوبه برم به مسئول پایگاه بگم تا یک فکری بکنیم. یک دفعه دیدم بلندگوی مسجد روشن شد و جمعیت صلوات فرستادند! مجری گفت: نمازگزاران عزیز در خدمت فرمانده بزرگ جنگ حاج عبدالحسین برونسی هستیم که به خاطر خرابی موتورشان کمی با تأخیر رسیده‌اند...»

اخلاق رمضانی

مرحوم آیت الله امینی:
«روزه، فقط به خودداری از خوردن و آشامیدن نیست. لذا هر وقت خواستی روزه بگیری علاوه بر این‌که باید شکمت روزه‌دار باشد، گوشَت هم باید روزه‌دار باشد؛ یعنی صداهای حرام و غیبت‌ها را گوش نده. اگر به موسیقی لَهو و لَعِب گوش می‌دادی، در این ماه دیگر گوش نده. هم‌چنین چشمت هم باید روزه‌دار باشد. چشم روزه‌دار به حرام نگاه نمی‌کند. اگر سابقاً در خیابان به نامحرم نگاه می‌کرد، این ماه بنا را بر این بگذارد که دیگر این کار را نکند. چشمت را عادت بده تا مرتکب معصیت نشود. زبانت هم باید روزه‌دار باشد. اگر پیش‌تر غیبت می‌کردی، یا دروغ می‌گفتی، یا خُلفِ وعده می‌کردی، ماه رمضان، این کارها را نکن. در ماه رمضان بنا را بگذار بر این‌که دیگر دروغ نمی‌گویی. یک ماه رمضان بنا را بر این بگذار که دیگر غیبت نمی‌کنم، تهمت نمی‌زنم، فحش نمی‌دهم، بداخلاقی نمی‌کنم...»

آخرین مطالب