پر بازدیدترین مطالب

راز ماندگاری انقلاب اسلامی

پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۵۷، جزیره ثبات مورد ادعای کارتر را لرزاند.

 شیطان بزرگ که حالا ژاندارم و منافع خود را در منطقه از دست داده بود و با خوی استکباری نمیخواست به عظمت انقلاب اسلامی سجده کند از همان رورهای اول برای تغییر ساختار و رفتار انقلابی وارد میدان شد. جنگ تحمیلی، کودتا، جنگ رسانه ای، تحرکات تجزیه طلبانه و... قطعاتی از پازل براندازی در سال های اولیه انقلاب بود. توطئه هایی که یا وارداتی بود یا محصول مشترک اپوزسیون داخل و خارج نشین!

 دشمن از هر رهگذری وارد شد انتهای کوچه برایش بن بست بود و نهایتاً شکست های سریالی در ابعاد نظامی، علمی، امنیتی، سیاسی موجب گردید در سال های اخیر با بازیگری ترامپ قمارباز از رهگذر اقتصاد، تحریم و فشار حداکثری به دنبال تغییر رفتار انقلاب اسلامی ایران باشد.

 اما اکنون پایان حیات سیاسی ترامپ در آستانه ی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب و اعترافات استراتژیست ها، دولتمردان و اتاق فکرهای آمریکایی گواه این حقیقت است که تیغ فشار حداکثری هم علیرغم تحمیل هزینه هایی بر ملت ایران کند گردیده و انشاء الله با روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی و پیگیری راهبرد لغو آثار تحریم ها شکست حداکثری پایان فشارحداکثری خواهد بود.

سوال اساسی این است که راز استحکام ، ماندگاری و و دینامیسم انقلاب اسلامی چیست؟!

رهبر معظم انقلاب اسلامی(۱۹ دی۹۴) در پاسخ به سوال فوق ، با مقایسه انقلاب اسلامی با دو نهضت پیش از انقلاب (نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت)، و دو انقلاب بزرگ بین‌المللی (انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه) راز ماندگاری انقلاب را در ۷ مورد خلاصه کردند:

1 مردمی بودن

2 مطابقت با فطرت انسان‌ها

3 ماهیت خدایی انقلاب

4 همه‌جانبه بودن انقلاب

5 نوسازی ساختار بر مبنای اصول

6 محبوبیت در نزد سایر ملت‌ها

7 رویش نسل سوم انقلابی

آخرین مطالب