پر بازدیدترین مطالب

نماینده‌های رد_صلاحیت شده نباید در دولت پست بگیرند.مشاور پیشین رئیس جمهور از استخدام نمایندگان مجلس در مدیریت‌های دولتی انتقاد کرد.

اکبر ترکان در روزنامه شرق نوشت: در مقطعی قرار گرفته‌ایم که نمایندگان دوره قبل مجلس تشریف برده‌اند و ظرف چند روز آینده نمایندگان جدید وارد مجلس جدید خواهند شد. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیانمایندگانی که مورد اعتماد و امین مردم یک منطقه‌ای بودند و سال‌ها آن منطقه را در مجلس شورای اسلامی نمایندگی کرده‌اند، حالا که رای نیاورده یا تایید صلاحیت نشده‌اند، باید جلای وطن کنند؟ آیا بهتر نیست که به مردمشان #وفادار بمانند و به #شهرشان بازگردند و همان‌جا به مردم خدمت کنند؟
به نظر من شایسته این است که وفادارانه به مردم و حوزه شأن خدمت کنند و نشان بدهند باوجود اینکه رای نیاورده‌اند، اما در کنار مردمشان هستند و قدرشناسی خود را اثبات کنند. برخی از این نمایندگان به دنبال پست و مقام در تهران و ورود به وزارتخانه‌ها و عمدتا بنگاه‌های اقتصادی هستند.
چطور ممکن است یک وزارتخانه یا ارگان دولتی  نماینده‌ای را که به هر دلیلی صلاحیتش_رد شده، تایید و به پست‌های مهم منصوب کند.
البته دستگاه‌های اجرائی و عمدتا اقتصادی هم باید این موضوع را جدی بگیرند و نماینده‌های ادوار قبل را جذب نکنند.
پیشنهاد می‌کنم دستگاه‌ها این رویه و رفتار غیرحرفه‌ای در جذب این نمایندگان را پایان دهند؛ به طور خلاصه اگر نماینده‌ای به فرض چهار سال رئیس کمیسیون_پزشکی بوده، آیا ایشان بعد از رد صلاحیت یا اتمام دوره نمایندگی‌اش می‌تواند جراحی قلب انجام دهد و ادعا کند من در چهار سالی که در کمیسیون پزشکی بوده‌ام اکنون در امور پزشکی تخصص دارم؟! این طور نیست.
بعضی از نمایندگان محترمی که در چهار سال گذشته در یکی از کمیسیون های مجلس بوده‌اند، بعد از اتمام دوره‌شان ادعا می‌کنند که ارشد تخصصی آن رشته هستند و تلاش می‌کنند به بنگاه‌های اقتصادی ورود پیدا کنند.
شخصی در کمیسیون نفت بوده الان می‌خواهد معاون وزیر نفت بشود! مدعی هم هست که متخصص در صنعت نفت است. به همین سادگی نیست. این فرد باید دوره علمی، آموزشی و دانشگاهی نفت یا رشته‌های مرتبط با نفت را گذرانده باشد. عضو کمیسیون بودن به معنای ارتقای تخصص نیست.
این مهم به نفع دولت هم نیست و در این یک سال باقی مانده از دولت آقای روحانی باید کمک کنیم تا در سال آخر پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره‌برداری برسد و وعده‌ها و اهداف دولت محقق شود. بنابراین باید فضا را به گونه‌ای مطلوب کرده و کوشش کرد با روابط سالم و صحیح، دولت بتواند پروژه‌هایش را به اتمام برساند. اینکه نماینده‌ای را جذب کنند و موجب ناهنجاری و ایجاد تنش بشوند، به نفع دولت نیست.
گفتنی است برخی رسانه‌ها از #استخدام چند نماینده دوره دهم مجلس در وزارت نفت خبر داده‌اند. این رسانه‌ها علاوه بر نام ۲۰ نفر نماینده ادوار پیشین که گفته شده از ورود به مجلس دهم بازمانده و اغلب در دوره زنگنه به استخدام وزارت نفت درآمده‌اند، لیستی هشت نفره هم از برخی نمایندگان دهم که وارد مجلس یازدهم نشده‌اند، منتشر کرده‌اند. بهروز نعمتی، الیاس حضرتی، محسن بیگلری، جلیل مختار، عامر کعبی، غلام‌محمد زارعی، حسن بهرام‌نیا و علی ساری کسانی هستند که شماره پرسنلی آنها در وزارت نفت منتشر شده است.

چرا رهبری در سخنرانی روز قدس از شیخ الاسلام نام بردند؟

به گزارش مشرق، محمد امین توکلی زاده در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

حسین شیخ اسلام

مرد مخلص مبارزه با صهیونیسم جهانی، خوش به سعادتت امروز نائب امام زمان در یکی از مهمترین سخنرانی های خود تورا یاد کرد ،تو که همیشه از شهرت گریزان بودی و تلاش می کردی تکلیف خودت را کشف کنی و بر همان اساس عمل کنی نقش ویژه تو در مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل بر بزرگان جبهه مقاومت معلوم بود ولی امروز مردم جهان نام تورا از لسان رهبر جهان اسلام شنیدند .

سالها پیش در چنین ایامی جبهه انقلاب مثل همین روز ها توانسته بودند در رقابت های انتخاباتی پیروز شوند تا مجلس هفتم را شکل دهد آن روز ها بنده هم توفیق داشتم خدمتی در این مسیر انجام دهم و همین موضوع باعث آشنایی با حسین شیخ اسلام شده بود آن روز ها من دانشجو بودم و یکی از کار های ما مبارزه با دخالت های سفارت های بیگانه در امور کشور بود اتفاقا چند بار تجمع در مقابل سفارت انگلیس و آلمان تدارک دادیم که مورد توجه رسانه های بیگانه قرار گرفت تداوم اعتراض های دانشجویی و صدور بیانه های تخصصی با مشورت عزیزانی مثل ایشان شکل می گرفت تا انتخابات این مسیر ادامه داشت بعد از انتخابات با منتخبین مجلس هفتم قرار گذاشتیم باهم برویم مرقد امام زیارت در راه برگشت با حسین شیخ اسلام رفتیم صندلی آخر اتوبوس نشستیم سر صحبت را باز کردم گفتم تجمعات چگونه جلو رفته مکاتبات و بیانیه ها را گزارش دادم ودر آخر گفتم چند بار از سفارت انگلیس با بچه ها تماس گرفته اند که بیایید باهم گفتگو کنیم تا به اینجای کار رسیدیم دیدم چهره عوض کرد فوری گفت مراقب باشید این مقدمه کار سرویس های جاسوسی است اصلا ملاقات نکنید سریع هم سیستم امنیتی کشور اطلاع دهید ...

شاید امروز بتوانم بگویم هوش بالای حسین شیخ اسلام از انحراف تعدادی از دانشجویان انقلابی جلو گیری کرد ایکاش مسئولان  همه مثل او با صفا بی آلایش بودند و مثل او برای همه چیز ابتدا از خدا طلب خیر می کردند .

خدا رحمتت کند دیپلمات انقلابی  وانشاالله با شهدای قدس محشور شوی.

دومینوی شفافیت حقوق و مزایا را شروع کنید

وحید_اشتری
 ‏دولت طبق ماده ۲۹ برنامه ششم، باید حقوق‌ها را شفاف می‌کرد. ولی نمی‌کند...
خب شهرداری، مجلس، شورای نگهبان، قوه قضائیه حقوق‌ها را شفاف کنند تا دولت خجالت بکشد.
نمی‌کنند؟
 مدیران ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، صدا و سیما و... که پشت واژه ‎منصوب رهبری قایم می‌شوند بکنند. نمی‌کنند؟ خب فرماندهان نظامی بکنند. ستاد کل نیروهای مسلح، امرای ارتش، سرداران سپاه و فرماندهان نیروی انتظامی پیشگام شوند. برای الگو ساختن، روی سامانه تمام حقوق و مزایا و دریافتی‌شان را شفاف کنند. نمی‌کنند؟
 خب حداقل جوانان گام دوم در خبرگزاری ‎فارس، ‎تسنیم، ‎شبکه‌ ۳، ‎سازمان تبلیغات، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و هرجای دیگری که درآمد ۱۰ میلیونی برای معاون یک خبرگزاری را طبیعی می‌دانند، ‎حقوق طبیعی خودشان را با ‎کارگران یک و هشتصدی، ‎سربازان دویست سیصدی و ‎پیک موتوری‌ های دوتومنی جامعه به اشتراک بگذارند و دومینوی شفافیت حقوق و مزایا را شروع کند.

غریب گیر آوردنت!🔸 جهان می‌داند و بهتر است که باز هم بداند، ما با یهود مشکلی نداریم، ما با صهیونیسم سر سازش نخواهیم داشت، ما صهیونیسم را از فاشیسم بدتر می‌دانیم! راه حل ارائه شده از سوی ایران همان طرح بیان شده از سوی رهبری است

ایران می‌تواند پاسخ آمریکا را بدهد؟!محمد_عبدالهی

 یک سال و نیم است آمریکایی ها به دنبال سرنگونی حکومت قانونی و مردمی ونزوئلا هستند و این کشور از سال 2017 تحت شدیدترین تحریمهای آمریکا قرار گرفته است. با تحریم شرکت نفت دولتی این کشور "پترولئوس" اینک به کمبود بنزین دچار شده است.

 کشوری که خود ظرفیت تولید 1.3 میلیون بشکه فرآورده های نفتی داشت، و قیمت بنزین در آن نزدیک صفر دلار بود حالا به معضل گرانترین بنزین جهان دچار شده و قیمت بنزین در آن 400 برابر شده است.

 تحریم های ظالمانه و بی منطق که گریبانگیر دیگر کشورهای مخالف سلطه آمریکا خصوصا ایران نیز شده است. خصوصا با وجود بحران کرونا که علیرغم اعتراضات جهانی گسترده به آمریکا، همچنان این تحریم ها ادامه دارد.

 از این رو، ایران و ونزوئلا تصمیم گرفته اند تحریم های آمریکا را با تهاتر و افزایش مبادلات تجاری دوجانبه به چالش بکشند. طی هفته های گذشته اخباری منتشر شد که ایران با پروازهایی به ونزوئلا، مواد اولیه و قطعات پالایشگاهی برای تولید بنزین به همراه تکنسین‌های ایرانی به این کشور فرستاده است و در ازای آن چند تن طلا دریافت کرده است.

 از چند روز پیش نیز خبر جنجالی حرکت 5 نفتکش ایران حامل بنزین و با پرچم ایران، به ونزوئلا در صدر اخبار جهان قرار گرفته است. هم حرکتی شجاعانه از سوی ایران، هم حرکتی انسان دوستانه برای کمک به ردم بحران زده ونزوئلا و هم حرکتی مدبرانه برای تامین درآمد و دور زدن تحریم های آمریکا.

 هر حرکت تحریک آمیز یا ایجاد اخلال در روند کشتی ایرانی، اقدامی آشکار علیه منافع ایران، و بر خلاف حقوق دریاها و نوعی دزدی دریایی محسوب میشود که ایران مجاز است پاسخ متناسب با آن را در همان سطح به کشور متجاوز بدهد و ابزارهای حقوقی در محکومیت امریکا را به کار بندد.

 و این به منزله تشدید تنش در دریای کارائیب یا خلیج فارس خواهد بود که مشخص نیست ترامپ حاضر است در ماههای منتهی به انتخابات آمریکا ریسک این جنگ افروزی را بپذیرد یا خیر.
 سال گذشته نفتکش ایرانی هنگام عبور از تنگه جبل الطارق توسط نیروی دریایی انگلیس ربوده شد و در مقابل ایران، نفتکش انگلیسی را در خلیج فارس و تنگه هرمز توقیف کرد تا نفتکش خود را آزاد کرد.

 از سویی بی تحرکی و تماشاگری صرف آمریکا نیز به منزله  تمسخر و استهزای تحریم های این کشور و نشان اقتدار و پذیرش ابرقدرتی ایران است.

آخرین مطالب