پر بازدیدترین مطالب

روسیه امیدوار است عملیات نظامی ترکیه در حد تامین امنیت مرزها باقی بماند

سخنگوی کرملین تأکید کرد، مقامات مسکو امیدوارند که گستردگی عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال شرق سوریه، محدود به تأمین وظایف امنیتی پیش روی آنکارا باقی بماند.

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که مقامات مسکو امیدوارند که گستردگی عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال شرق سوریه، محدود به عملیات ضدتروریستی و تامین وظایف امنیتی پیش روی آنکارا باشد.

سخنگوی کرملین تاکید کرد: «ما به حق ترکیه در اتخاذ تدابیری برای تامین امنیت مرزهای خود احترام می‌گذاریم، ولی بر این عقیده هستیم که عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه، باید تنها متناسب با اهداف تعیین شده در جهت تامین امنیت این کشور باشد.» به گفته وی، البته صحبت درباره اینکه این علمیات چقدر طول خواهد کشید، دشوار است.

پسکوف یادآور شد که در جریان مذاکرات تلفنی روسای جمهوری روسیه و ترکیه، "ولادیمیر پوتین" ابراز امیدواری کرده که عملیات نظامی ترکیه به روند حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه آسیبی نزند. وی گفت: «ولادیمیر پوتین معتقد است هر اقدامی که باعث شود تا تروریست‌های گروه داعش که تاکنون توسط شبه نظامیان کرد محافظت می شدند، از وضعیت پیچیده کنونی استفاده کرده و تلاش کنند تا به مناطق دیگر نفوذ کنند، غیرقابل قبول خواهد بود.»

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به سئوال دیگری درباره امکان دیدار سه‌جانبه ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان و بشار اسد، اعلام کرد که فعلاً هیچ اقدامی در جهت فراهم سازی مقدمات دیدار روسای جمهوری روسیه، ترکیه و سوریه صورت نگرفته است.

منبع؛ خبرگزاری تسنیم

آخرین مطالب