پر بازدیدترین مطالب

چرا زرافه فرزندش را لگد ميزند؟وقتي فرزند زرافه متولد ميشود روي خاك است و مادر بالاي سر او همانند يك برج بلند است حدس بزنيد چكار ميكند؟

يك لگد محكم به بچه ميزند!!!!!!

بچه نميداند كه تازه دنيا آمده
فكر ميكند"كيست كه اينطور محكم به او لگد ميزند!!!!
بچه زرافه تا درد را احساس كند مادر لگد دوم را ميزند
بچه  اگر كاري نكند لگد سوم را هم ميخورد
بچه زرافه شروع ميكند به بلند شدن و روي پايش ايستادن
در همين حين كه كودك تلاش ميكند روي پايش بايستد مادرلگد سوم را ميزند
بچه ميافتد و اينيار بلند شده و شروع به دويدن ميكند!!!
و بعد مادر ميرود و بچه را به آغوش ميكشد و ميبوسد

ميدانيد چرا زرافه اين كار را ميكند؟؟

چون گوشت بچه زرافه بسيار تازه و نرم است لذا طعمه خوبيست براي شيرها و ديگر درندگان .
زرافه مادر نميتواند بچه را همانجا رها كرده  و برود برايش غذا تهيه كند
لذا يك لگد ميزند تا او را بلند كرده و مجبور به بلند شدن كند
لگد دوم را ميزند كه به خاطرش بياورد دوباره بلند شود
زندگي مثل زرافه مادر است
گاهي لگدهاي محكمي ميزند
شكست ميخوريم دوباره بايد بلند شويم
هميشه يادمان باشد
فقط زندگي نكنيم بلكه سعي كنيم در زندگي رشد كنيم و بزرگ شویم.

کرونا، لطفا بمان و ماموریتت را تمام کن!


محسن_رنانی

کرونا تو سؤالات بزرگی در برابر دستگاه فقاهت و نهادهای دینی، اندیشمندان و روشنفکران مسلمان قرار دادی و جامعه مسلمانان را وارد شرایط بی‌نظیری برای تجربه دینداری‌های شخصیِ فارغ از مناسک جمعی کردی

 تو هم‌چنین برای ما روشن کردی که می‌شود ۸۰ درصد از زندانیان کشور آزاد باشند و می‌توان بدون هیچ آسیبی به امنیت جامعه، به شیوه‌هایی بهتری آنان را مراقبت کنیم و به ایفای حقوق و انجام وظایفی که بر عهده دارند رهنمون کنیم.

 کرونا تو به ما نشان دادی که می‌توان عزیزانی را که دار فانی را وداع می‌گویند، در آرامش و سکوت به خاک سپرد و از دور برای‌شان طلب مغفرت کرد و آیات رحمتی نثار روح‌شان کرد؛ و هزینه‌هایی که صرف مراسم‌های متعدد می‌کردیم را برای شادی روح آنان صرف گره‌گشایی از مشکلات جامعه کنیم.

 کرونا این روزها که تو پیش ما هستی، ما داریم یاد می‌گیریم که می‌شود با هزینه‌ای اندک، در آرامش و سادگی، و بی‌هیاهو و بدون رقابت، ازدواج کرد. ما هم داریم می‌آموزیم که ازدواج جوانان‌مان را آسان بگیریم تا نسل جوان ما بتواند طعم عشق وسادگی را در زندگی بچشد.

 تو نشان دادی که توزیع قدرت و تفویض اختیار در سراسر کشور چقدر مدیریت حوادث ناگهانی را آسان می‌کند و موجب عملکرد مؤثر و فعال مقامات استانی می‌شود.

 کرونا ما را متوجه کردی که زمان بازسازی و شفافیت نظام تأمین اجتماعی کشور فرارسیده است، به‌گونه‌ای که بخش‌های مهم جمعیت که مشاغل موقت و روزمزد و پاره‌وقت دارند، تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گیرند تا در این موقعیت‌های ویژه‌ بتوان قشرهای کم‌درآمد را حمایت کرد.

چرا فقط برای دین و علما و دانشمندان ایران؟ دین و مومنین در این آزمون روسفید بیرون امدند. یاری کردند. رزمایش کمک و همدلی انجام دادند. مساجد و نمازهای جمعه و جماعات و حرم های مطهر را تعطیل کردند.دست پابرهنگان را گرفتند و از این آزمون سرافراز بیرون امدند.
ولی رفتار مدیران و مردم درجوامع غربی و سکولار تماشایی بود!
باز هم درود بر دین و دینداری و دینداران! در این معرکه نآباوران باختند.

کدام دستور مهم رهبرانقلاب در بین اخبار کرونا گم شد؟

 چند روز پیش خبر مهمی از زبان آیت الله رئیسی بیان شد که متاسفانه در میانه اخبار داغ مرتبط با کرونا کمتر مورد توجه قرار گرفت. خبر این بود: «با امر رهبر معظم انقلاب و اقدام بنیاد مستضعفان دهها هزار خانواده نیازمند زندانیان مورد حمایت معیشتی قرار می گیرند. مجرمان زندانی مجازات می شوند اما خانواده های آنها باید مشمول کمک های مومنانه قرار گیرند». پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان چند روز بعد، در خصوص همین خبر گفت: «بر اساس تعامل با رئیس قوه قضائیه و سازمان امور زندان‌ها، کارت هدیه به ۳۸ هزار زندانی نیازمند با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان از هفته گذشته توزیع شده و در حال اجراست».

باید گفت که در بازه زمانی دو ماهه گذشته و میدان داری ویروس کرونا، کم نبودند اخباری که هرکدامشان برای ماه ها و حتی سال ها افتخار به نظام جمهوری اسلامی و زندگی در سایه این پرچم کافی باشد. خصوصا در بزنگاهی که اوضاع غربی های مدعی نظم، پیشرفت و حقوق بشر به طرز فاجعه باری رنگ باخته و طرفداران انها را اصطلاحا لال کرده است.

همان ابتدای جولان کرونا بود که رهبرانقلاب ضمن روحیه بخشی به مردم، تمامی دستگاه های مرتبط با دفتر رهبری را برای کمک به مردم در این بیماری فراگیر بسیج کردند. اما این خبر که از دل صحبت های رئیس قوه قضائیه بیرون آمد و با توضیحات فتاح تکمیل شد را شاید بتوان از قله های افتخار ایران اسلامی دانست.

مسئولان امر جدای از رفتار قابل تقدیر در اعطای مرخصی های ویژه کرونایی، از اوضاع معیشتی خانواده زندانیان غافل نشدند. فی الواقع همان نظامی که در دستگاه قضایی خود افرادی را به واسطه ادله موجود در پرونده مجرم تشخیص داده است، از تنگی معیشت خانواده آنها که سرپرست خانوارشان در زندان است، غافل نشده و برای آنها در آستانه رمضان کمک های حمایتی در نظر گرفتند. به عبارت دیگر، نظام اسلامی بر خود لازم دیده که حتی برای خانواده مجرمی که خود مسئول خانواده به نوعی باعث ایجاد زحمت و هزینه شده است، هزینه دیگری پرداخت کند تا آن خانواده، خصوصا در این دوران فشار اقتصادی در تنگنای مضاعف قرار نگیرد. شاید تنها مرور خبر «استفاده آمریکا از زندانیان برای دفع اموات کرونایی» اختلاف از زمین تا آسمان را به طور کامل نشان دهد.

در همین موضوع مقایسه ایران و سایر کشورها در رفتار با زندانیان، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز سه شنبه خود به ماجرای مرخصی های ویژه کرونا اشاره کرد و گفت: «اقدامات ایران در سلامت زندانیان و امنیت زندانیان و اعطای مرخصی الگوی نمونه و برجسته است. خوب است این آقای به اصطلاح گزارشگر حقوق بشر گزارش دهد که در کشورهایی که کرونا بیشتر شیوع داشته است در مورد زندانیان چه کردند، هیچ گزارشی از کشورهای مدعی نشنیدیم آن وقت به ما می گویند عملکرد خوبی نداشته ایم، کارنامه شما کجاست؟ ما اخبار وحشتناکی از زندانهای این کشورهای مدعی می شنویم که نتوانستند شیوع کرونا را در میان زندانیان‌شان مهار کنند در حالی که ما دستگاه عدالتیم و فرقی بین اقلیت‌ها نگذاشتیم و حتی بیش از هزار نفر تبعه بیگانه را به مرخصی فرستادیم».

جدای از موضوع بسیار مهم کمک رسانی به خانواده زندانیان نیازمند، اما فتاح در نشست خبری خود آمارهای قابل تقدیر دیگری هم بیان کرد که متاسفانه آن اخبار هم آن چنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفت. فتاح گفت: «۱۶۰ میلیارد تومان به کمیته امداد و ۴۶ میلیارد تومان به بهزیستی پرداخت کردیم و همچنین ۵ میلیارد تومان به صورت جداگانه برای کودکان کار اختصاص داده‌ایم. ۱۳ میلیارد تومان طی سه مرحله به صورت کارت هدیه در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته تا میان کارکنان پسماند، بهشت زهرا، دست فروشان و زنان سرپرست خانوار پرداخت شود».

این رویه لطیفانه دستگاه قضا، جهاد بی وقفه نیروهای مسلح، اقدامات قابل تقدیر ستاد اجرایی فرمان امام نظیر ایجاد کارگاه تولید ماسک با ظرفیت چهار میلیون در روز، میدان داری آستان قدس رضوی در تامین ملزومات مقابله با کرونا و پرداخت های ویژه بنیاد مستضعفان، همه در حالی صورت می گیرد که از همان ابتدای جولان کرونا برخی کاسبان کرونا، مدعیان اصلاح طلبی و ضدانقلاب خارج نشین تمایلی به رویت حجم فعالیت های عظیم دستگاه های زیرمجموعه دفتر رهبری نداشتند و دوست داشتند در را بر همان پاشنه لجن پراکنی بچرخانند.

اگر فقط یکی از دستورات کاردبردی قرآن را رعایت کنید، خواهید دید چه اتفاقی خواهد افتاد رهبر معظم انقلاب:
بخشی از دستورات کاربردی قرآن مربوط است به مناسبات اجتماعی؛ مثلاً غیبت نکنید.
یا در قرآن میگوید اگر با کسی مخالفید، این موجب بی‌انصافی درباره‌ی او نشود. این یک دستور کاربردی است.
شما ممکن است با کسی مخالف باشید؛ امّا این موجب نشود در آنجایی که حق با او است، این حق را پنهان کنید یا بی‌انصافی کنید.
[یا میفرماید] در امانت خیانت نکنید. امانت فقط پولی نیست که شما دست بنده دارید؛ مقام و مسئولیّتی هم که به وسیله‌ی شما به من داده شده امانت است.
اگر چنانچه این امانت را درست عمل نکنم، این خیانت در امانت است. شما ببینید اگر همین یک دستور را ما عمل بکنیم، چه اتّفاقی خواهد افتاد! ۹۹/۲/۶

دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران مبارک باد .♦️امام خامنه ای:یکی از بخشهای مهم کارنامه سپاه انقلابی زیستن و انقلابی ماندن است.

زیر مجموعه ها

آخرین مطالب