پر بازدیدترین مطالب

حاج قاسم‌ها ثمره رشد یافتگی انقلاب اسلامی هستند

پیروزی و عظمت انقلاب اسلامی ناشی از بلندای فکر امام بود
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آیت الله طباطبایی:

نماینده ولی فقیه در سوریه حاج قاسم را ثمره رشد یافتگی انقلاب اسلامی دانست که توانست با شهادت خود دنیا را تکان دهد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه طی سخنانی که در رواق امام خمینی حرم مطهر امام رضا علیه السلام در مشهد مطرح شد، با اشاره به عظمت انقلاب امام خمینی و رشد یافتگی بیش از چهل ساله این انقلاب شکوهمند، گفت: امام از روز اول بر اسلام، دین، اخلاق و خدا تاکید داشت. بلندای فکر امام سبب شد این حقیقت و پدیده معجزه گونه یعنی این انقلاب اسلامی در ایران به وقوع بپیوندد و بعد از گذشت ۴۱ سال به این عظمت برسد.

او ادامه داد: امام خمینی یک اسلام شناس واقعی بود که به دنبال اجرای اسلام در جامعه بود و با نظریه مترقی ولایت فقیه از انحرافات در جامعه اسلامی جلوگیری کرد، چرا که امت اگر دستش در دست امام و رهبر باشد از انحراف خلاص می‌شود و به سعادت می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در سوریه تصریح کرد: مقام معظم رهبری هر کجا خطر یا انحرافی می‌بینند، هشدار می‌دهند و هر کجا باید ایستادگی کنند می‌ایستند. ما امروز مشاهده می‌کنیم از ایران تا عراق تا سوریه، لبنان، یمن و تا کشور‌های دیگر از برکت این انقلاب به پا خواسته اند و مقابل استکبار ایستاده اند.

او تاکید کرد: سردار شهید سپهبد سلیمانی که در آستان چهلم شهادت ایشان هستیم کاری کرد که کشور‌های گوناگون، زبان به ستایش این رهبر محور مقاومت باز کرده و در عظمت او صحبت می‌کنند. بنده وقتی با گروه‌های مردمی از کشور‌های مختلف ملاقات می‌کنم به من می‌گویند شهید سلیمانی به ما هم تعلق دارد.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به ملاقات اخیر خود با یک خانواده شهید سوری که ۶ شهید در مسیر مقاومت داده، اظهار کرد: در سوریه خدمت یکی از خانواده‌های شهید سوری رسیدم که پنج پسر و شوهر خود در راه مقاومت داده بود و یک پسرش  هم که امروز مجاهد است. از او پرسیدم آیا از این وضعیت گله و ناراحت هستید؟ چند بار به من گفت فقط شکر خدا می‌کنم که این سعادت نصیب من شده است.

او ادامه داد: به ملاقات همسر شهید عماد مغنیه رفتم که هم خواهر شهید است هم همسر شهید و هم مادر شهید. به من گفت من شوهرم و برادرم را خودم غسل دادم، ولی نتوانستم پسرم جهاد را غسل بدهم، چون بدن او با حمله مستقیم اسرائیل از بین رفت و نتوانستم فرزندم جهاد را خودم غسل بدهم. انسان عظمت این مادران شهدا را می‌بیند که به راحتی از فرزندان خود در راه اسلام می‌گذرند، نشان از عظمت انقلاب و رشد یافتگی آن است.

نماینده ولی فقیه در سوریه با تاکید بر لزوم شناخت دشمن، عنوان کرد: حضرت امام خمینی ما را دشمن شناس بار آورد یعنی زیر سلطه دشمن نرفتن که امام خمینی این مساله مهم را برای ما شناساند. یک سوم قرآن کریم در مورد دشمن شناسی است که این نشان از لزوم شناخت دشمن دارد. ما وقتی فهمیدیم که آمریکا دشمن اصلی ماست دیگر با آن کنار نخواهیم، آمد البته آمریکا دشمن همه است حتی آمریکا دشمن آل سعود هم هست، ولی متاسفانه نمی‌فهمند.

او در پایان سخنان خود حاج قاسم را ثمره رشد یافتگی انقلاب اسلامی دانست که توانست با شهادت خود دنیا را تکان دهد.

آخرین مطالب