پر بازدیدترین مطالب

معرفی موشک‌های «ذوالفقار» و «قدس» انصارالله

معرفی موشک‌های ذوالفقار و قدس نیروهای انصارالله

 

 

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «احمد عایض احمد» تحلیلگر یمنی در سلسله توئیت‌هایی ضمن تشریح ویژگی‌های موشک‌های ذوالفقار و قدس که انصارالله از آن‌ها در عملیات توازن بازدارندگی سوم استفاده کرد، این عملیات را ضربه‌ای دردناک به آمریکا توصیف کرد.

احمد عایض احمد در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «عملیات توازن بازدارندگی سوم با ۱۲ پهپاد مدل صماد ۳، دو موشک بالدار از نوع قدس و یک موشک بالستیک به نام ذوالفقار انجام شد. این عملیات، واکنش تلافی جویانه فوری به قتل عام الجوف، در حمایت از آزادگان استان المهره و حامل پیامی برای پنتاگون مبنی بر آغاز مرحله جدید تهاجمی با ابعاد راهبردی بود».

این تحلیلگر یمنی در توئیتی دیگر نوشت: «موشک تازه تولید شده، ذوالفقار نام دارد. این موشک زمین به زمین ساخت یمن است که در تاریخ ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۰ از آن رونمایی شد. این موشک، عضو جدید خانواده موشک‌های زمین به زمینی است که در داخل تولید شده و توسعه یافته است. موشک ذوالفقار دهمین عضو خانواده موشک‌های بالستیک و چهارمین عضو خانواده موشک‌های دوربرد است. موشک ذوالفقار یکی از دقیق‌ترین موشک‌های بالستیک ساخت یمن است.»

احمد عایض احمد همچنین افزود: «موشک بالستیک ذوالفقار یمن نمونه‌ای پیشرفته و به روز شده مشابه نسل جدید موشک‌های دوربرد است و هم اکنون برد آن به ۱۳۰۰ کیلومتر می‌رسد. این موشک با قابلیت تک مرحله‌ای کار می‌کند و از ویژگی‌های آن دقت بالا در هدف قرار دادن، توان تخریب کردن بالا و برخورداری از سیستم‌های حسگر پیشرفته‌ای است که هدف را تا مقصد دنبال می‌کند.»

تحلیلگر یمنی در توئیتی دیگر درباره موشک ذوالفقار نوشت: «در عمل ثابت شد که موشک دوربرد ذوالفقار یک کلاهک جدا شونده دارد تا بتواند در حمله‌ای دقیق و ویرانگر چندین هدف اصلی و فرعی اطراف خود را با دقت بالا نشانه بگیرد و از رادار‌ها بگریزد. این موشک از یک فناوری پیشرفته برخوردار است. این‌ها توضیح عملی سطح آمادگی نیرو‌های مسلح یمن است که امروز به آن دست یافته‌اند.»

احمد عایض احمد در توئیتی دیگر درباره موشک قدس نوشت: «موشک بالدار دوربرد قدس ساخت یمن و از خانواده موشک‌های کروز مجهز به GPS است. این موشک با نهایت دقت هدف را نابود می‌کند، توانایی زیادی برای مانور و فریب دادن سامانه‌های دفاعی دارد. برد آن هم اکنون به ۱۳۰۰ کیلومتر می‌رسد و ویژه نشانه گرفتن اهداف راهبردی دشمن است.»

تحلیلگر یمنی در ادامه نوشت: «عملیات توازن بازدارندگی سوم که ینبع را در غرب عربستان هدف قرار داد، حمله راهبردی دردناک به عمق آمریکا است، زیرا به طور خلاصه این عملیات پس از سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان و تاکید بر حمایت از این کشور در برابر یمن و نیز پس از اقدام ارتش آمریکا به اعزام هزاران سرباز و افسر آمریکایی و استقرار سامانه‌های دفاعی برای دفاع از عربستان انجام می‌شود.»

احمد عایض احمد در توئیتی دیگر افزود: «یحیی سریع یک سیلی محکم به ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز به یمن زد. ترکی المالکی فورا اعلام کرد عربستان هدف حمله یمنی‌ها قرار گرفته است تا از روی ضعف و ترس این گونه وانمود کند که قربانی یک حمله شده است، اما سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدامی هوشمندانه در بیانیه‌ای مختصر و بدون طول و تفصیل به وی پاسخ داد و مضمون بیانیه این بود که او قربانی نیست بلکه جنایتکار است.»

دیروز «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیاتی در عمق خاک سعودی خبر داد و آن را «توازن بازدارندگی سوم» نامید.

آخرین مطالب